GYVŪNAI VESTUVĖSE – UŽ AR PRIEŠ
Sudarinėdami svečių sąrašą į pirmąją vietą tikriausiai įtraukėte savo tėvus. Vėliau eilė ateina broliams, seserims ir geriausiems draugams. Na o pabaigoje svarstote kokius dar giminaičius reikėtų pakviesti į savo vestuves: dukterėčias, sūnėnus, pusbrolius, puseseres, dėdes ar tetas. Užbaigus vieną svarbiausių užduočių – svečių sąrašo sudarymą – atsikvepiate ir pradeda galvoti apie kvietimus. Tačiau, ar sudarinėjant svečių sąrašą pagalvojote apie savo augintinį? Ar jūsų geriausias ir ištikimiausias draugas turėtų dalyvauti jūsų vestuvėse?
Jelenos Kurbatovos nuotrauka
Jeigu šį klausimą vis tik svarstote, norime jums pateikti Už ir Prieš sąrašą, kuris padės tai nuspręsti.
Augintinis gali dalyvauti, jeigu…
jeigu jis yra dresuotas. Šis aspektas labai svarbus, kadangi taisyklingas gyvūno elgesys tokioje svarbioje šventėje yra vienas pagrindinių elementų nulemsiančių jo dalyvavimą. Jūsų augintis privalo klausyti jūsų komandų, būti paklusnus ir nešokti kiekvienam svečiui į glėbį su savo purvinomis letenomis ir ilgu liežuviu.
jeigu bus kas jį prižiūrės. Tai dar vienas itin svarbus elementas, kalbant apie jūsų augintinio dalyvavimą vestuvėse. Turite paskirti atsakingą asmenį, kuris pasirūpins, jog augintis būtų išvestas pasivaikščioti atokiau nuo šventės vietos, kad jam būtų paduota vandens ir maisto, taip pat, kad jis neatlikinėtų savo gamtinių reikalų ne vietoje ir ne laiku. Dar reikėtų pasirūpinti, kad šuo negąsdintu svečių bei nesipainiotų jiems po kojomis.
jeigu vestuvių šventė vyks kieme. Jeigu jūsų vestuvių šventė vyks kieme arba kaimo turizmo sodyboje, dėl augintinio buvimo pirmiausia turėtumėte atsiklausti šeimininkų. Jeigu jie neprieštarauja, tuomet jūsų augintis gali dalyvauti. Tačiau, jeigu vestuvių pobūvis vyks restorane, terasoje ar kitokioje panašioje patalpoje – augintinio teks atsisakyti.
jeigu bus pasirūpinta jo vieta. Tam, kad augintis galėtų dalyvauti vestuvėse, jis privalo turėti savo vietą – visai kaip ir kiekvienas svečias. Juk kiekvienas šventės dalyvis žino, kuri vieta yra jo, todėl savo vietą turėtų žinoti ir augintis. Būtent ten jam galėsite paduoti vandens ar maisto, o šventės eigoje jums nereikės rūpintis, jog jūsų augintis landžioja po kiekvienu stalu.
Augintinis negali dalyvauti…
jeigu jūsų svečių tarpe bus alergiškų žmonių. Daugybė žmonių yra alergiški tam tikrai gyvūnų grupei, todėl prieš svarstant augintinio dalyvavimo klausimą, taip pat turėtumėte prisiminti ar nė vienas svečias nėra alergiškas gyvūnams. Jeigu tarp jūsų svečių, vis tik atsiras alergiškų žmonių, geriau augintinio atsisakyti. Juk nenorite, kad kažkas jaustųsi nesmagiai ir pradėtų čiaudėti bei ašaroti.
jeigu jūsų augintis agresyvus. Jeigu jūsų augintis agresyvus, tikriausiai jau ir savaime aišku, jog jo dalyvavimas yra negalimas. Net ir tuo atveju, jeigu jis klauso komandų, nežinote kas gali atsitikti daugybės nepažįstamų žmonių apsuptyje. Ypatingai tuo atveju, jeigu jūsų vestuvėse dalyvauja vaikai.
jeigu jis daug loja ar skleidžia kitus garsus. Jeigu kalba eina konkrečiai apie šunis, o ne apie papūgėles narvelyje ar išdresiruotą katiną, garsus ir nuolatinis šuns lojimas gali pradėti labai erzinti. Yra tam tikros šunų veislės, kurios loja labai dažnai, labai garsiai ir beveik ant visų nepažįstamų žmonių. Jeigu jūsų šunelis būtent toks – atsisakykite papildomo triukšmo.
jeigu vestuvių ceremonija vyks bažnyčioje. Kartais jaunavedžių augintiniai tampa net ir žiedų nešėjais ar kitais šventės personažais. Galbūt visa tai labiau paplitę užsienio šalyse, tačiau reikėtų žinoti, jog augintinis nešti žiedus nėra pats tinkamiausias pasirinkimas, jeigu ceremonija vyksta bažnyčioje (nebent kunigas yra didelis gyvūnų mylėtojas). Jeigu tai išvažiuojamoji ceremonija – kodėl gi ne.