KĄ REIŠKIA BŪTI DIDELE NUOTAKA? PATARIMAI APKŪNIOMS
Stilistė ir mados specialistė Vaida Virbalaitė dalinosi įžvalgomis apie nuotakas, kurių grožio yra daugiau nei “90 – 60 – 90”.
Jūsų padangėje giedra kaip niekad — ant piršto žėri sužadėtuvių briliantas (arba safyras, rubinas, smaragdas), ir Jūs netrukus žengsite prie altoriaus su žmogumi, kuris myli Jus tokią, kokia esate. O tada — ilgai ir laimingai gyvensite. Viskas aišku kaip du kart du. Viskas kaip pasakoje. Stebuklinga!
Mėgaukitės šia idiliška akimirka iš visos širdies! Ir kuo ilgiau! Nes… sužadėtuvių euforija baigsis sulig pirmu sveiko proto apsilankymu ir labai konkrečiai suformuluotu klausimu: “Ką gi tu, Mieloji, savo vestuvių dieną apsirengsi?”
Kaip nepanikuoti laukiant Didžiosios Dienos? Ypač tuo atveju, jei esate Didelė moteris. Na, šiek tiek ar dar truputį didesnė nei tos, kurios šypsosi nuo madų žurnalų viršelių, iš reklaminių stendų ir… vestuvinių suknelių katalogų puslapių. Sutikite, esate mačiusios begalę mados informacijos, tačiau gal tik 0,00001% jos buvo skirta didesnių apimčių savininkėms. Viskas lyg ir suprantama – mados biznis laikosi patvirtintų ir sėkmę pardavimuose garantuojančių taisyklių, kuriose didesnis centimetrų kiekis ne tik kad netinkamas, nepageidaujamas, bet ir… laikomas nepadoriu. Skamba žiaurokai, tačiau būkime išmintingos. Juk net asmeninėse FB eterio erdvėse visi stengiasi paleisti tik idealią, fotošopo ir instagarm programų pagražintą (ne)realybę, kuri sukuria įspūdį, kad visi (išskyrus Jus) yra lieknesni, gražesni, laimingesni, gyvena tobulesnėje buityje, įdomiau keliauja, jų vaikai talentingesni, ir maitinasi jie tik dangiška mana ir paukščių pienu. O kaip yra iš tikrųjų?
Ties čia šį kiek filosofinį diskursą stabdau, jos išvadas palieku kiekvienos asmeninėms meditacijoms. Pasakysiu tiek: gyvenkite savo gyvenimą, mylėkite save, ir būsite laimingos. O aš padėsiu sutramdyti dėl vestuvinio apdaro siautėjančias aistras.
Žodžiu, Jūs ne “90 – 60 – 90”. Greičiausiai puošiatės L, XL ar XXL dydžio drabužiais. Dėl kokių priežasčių Jūsų daugiau nei populiarusis gražuolės “peizažas”, nenagrinėsime. Nutarkime taip: visa, kas Jumyse geriausia: išmintis, patirtis, erudicija, patraukli charizma, geras būdas ir t.t., tiesiog kažkuriuo metu nebetilpo galvoje, tad smagiai įsitaisė visame kūne. Štai TODĖL Jūs ne “90 – 60 – 90”.
Tiesa, didesnės apimtys nenutinka staiga, todėl tikriausiai dar iki sužadėtuvių teko retkarčiais (o gal ir kasryt) susidurti su ta pačia bėda “Ką apsirengti?”. Neabejoju, kad esate atradę ir susikūrę sau ne vieną smagų derinuką darbui, kasdienai ar išeigai. Tačiau dabar nusimato YPATINGA proga ir Jūs geidaujate YPATINGO apdaro. Modeliuokime situaciją taip, jog bet kas kita, išskyrus suknelę, šiuo atveju Jūsų netenkina. Dėl vienos paprastos priežasties: nes pagaliau gi ir Jūs norite pasipuošti baltu drabužiu iš pasakos. Ir vestuvės tam — tinkamiausia proga.
Todėl misijos pavadinimas — “SUKNELĖ”.
Taip, ant standartinio modelio visos suknelės atrodo gražiai. Na, beveik. O ant didesnių apimčių personos?
Tiesą sakant, bet kuri vestuvinė suknelė visada transliuoja pompastiką: pompastiškai balta, pompastiškai puošni, pompastiškai dekoruota, pompastiškai didelė savo pūstu ar ilgu sijonu, pompastiškai dideliu šleifu besivelkanti žeme… Ir kai tos pompastikos suknelėje tiek daug, labai svarbu joje nepaskęsti, jos nepadauginti ir nesusikurti KOMIŠKO “Didelės Moters Didelėje Suknioje Dideliais Papuošimais” įvaizdžio. “Pagūglinus” internete galima rasti labai daug nevykusių, graudžiai juokingų ir apgailėtinai beviltiškų pavyzdžių, kuomet apkūnesnė nuotaka tiesiog skęsta netikrame baltame atlase višiškai nepaisydama savo kūno ypatumų. Užuojauta joms.
O dabar — patarimai.
1. Kadangi vestuvinė suknelė, kaip taisyklė, visuomet primena kažką retro, kažką karališko, prieš išsirenkant modelį, labai rekomenduočiau peržiūrėti vieną kitą kostiuminę dramą ir atkreipti dėmesį į personažų sukneles. Pavyzdžiui, “Elžbieta. Aukso amžius”, “Viktorija: jaunoji karalienė“, “Didieji lūkesčiai”, “Marija Antuanetė”, “Hercogienė”, “Puikybė ir prietarai”, “Karalienės sesuo”. Galite apsilankyti ir kokioje šiuolaikinėje, tačiau ankstesnius, 17 – 19 amžiaus laikus vaizduojančioje operoje ar operetėje, kurioms kostiumus kūrė žinomi ir mados pasaulyje pripažinti dailininkai. Tikrai pastebėsite, kad plačios ir pūstos suknelės tinka ir didesnėms moterims. Svarbu tik žinoti, kaip ką teisingai paryškinti ar užmaskuoti.
2. Jei jau geidžiate apsivilkti baltą suknią, nepamirškite, kad balta spalva dažnu atveju optiškai platina. O vaiski, “medicininė” balta apskritai mažai kam tinka, mat turi savybę negailestingai pabrėžti visus odos, o ir figūros trūkumus. Ji apskritai turėtų būti draudžiama vyresnio nei 25 metų amžiaus moterims, juolab toms, kurios didesnės. Todėl išsyk pagalvokite apie “švelnesnį” baltos atspalvį: dramblio kaulo, pieno, grietinėlės, dukslaus, tarsi laiko paliesto baltumo… Tokie subtiliau kontrastuoja su oda ir atrodo prašmatniau – o juk kaip tik to Jums ir reikia
3. Rinkdamosios sukneles nesistenkite žūtbūtinai įsisprausti į apdarą su koresetu, kuris Jūsų liemenį tariamai gali susiaurinti 10 centimetrų. Garantuoju, kad su tokiu drabužiu nei gerai jausitės, nei gerai atrodysite. Verčiau iš anksto pasirūpinkite kokybiškais, kūno linijas dailinančiais apatiniais ir matuokitės sukneles jau juos vilkėdama. Rinkitės tokį modelį, kuris netrukdys kvėpuoti, judėti, kuris nespaustų, o tiesiog sklandžiai “apgultų” Jūsų kūną. Ir apskritai, idėja rinktis suknelę, kuri turėtų atlikti plastinės operacijos funkciją — bloga. Ieškokite tokios, kuri tarnautų Jūsų kūnui, o ne atvirkščiai.
4. Rinkitės suknelę, kuri atrodo prabangiai. “Prabangiai” — tai nereiškia, kad su keliais kilogramais blizgančių papuošimų, didelėmis klostėmis ir kilometriniu šleifu. O tai kaip tada? “Prabangiai” atrodanti suknelė visada bus pasiūta tik iš kokybiško audinio — tikro šilko, matinio atlaso, sunkios taftos, plonyčių nėrinių, įmantraus gipiūro, dailios žakardinio audimo medžiagos, minkštai krentančio tiulio… Jos dekoras bus toks, apie kurį galima pasakyti: “Mažiau yra daugiau”. Apkūnesnių nuotakų suknelėms netinkami blizgantys audiniai, persišviečiančio audinio detalės žemiau dekolte ir aukščiau kelių linijos, jaunatviška, akivaizdžiai pigi bižuterija ar papuošimai, dažnose parduotuvėse randamuose drabužiuose pasikartojantis nėrinių ar mezginių motyvas, sutraukiamas, užuolaidas primenantis sijono klostavimas ar plisavimas, žėrintys siuvinėjimai, dideli skeltukai.
5. Rinkdamosios savo svajonių apdarą, labai kruopščiai įvertinkite, ką derėtų maskuoti. Mano patirtis rodo, kad apkūnesnės nuotakos pačią didžiausia klaidą daro rūpindamosios talija, tačiau visai pamiršdamos dekolte ir pečių liniją. Ne paslaptis, kad dažna didesnė moteris turi stambokus žąstus. Deja jau taip yra, kad papildomi kilogramai negailestingai nusėda ne tik ant šlaunų, klubų ir pilvo, tačiau ne itin prabangiai “įsitaiso” ir viršutinėje rankų dalyje, pažastyse, aplink krūtinę. Ne paslaptis ir tai, kad apnuoginta ši kūno sritis atrodo nelabai apetitiškai. Todėl, jei jau Jūsų“daug”, primygtinai siūlau pamiršti labai atviras sukneles be petnešėlių ir rinktis tokias, kurios yra su platesnėmis, pečius dengiančiomis petnešomis (jos gali būti iš nėrinių), su nedidelėmis rankovytėmis — sparneliais (trumpos, virršutinę rankų dalį apspaudžiančios rankovės irgi netinka), su ilgomis ar trijų ketvirčių laisvesnėmis rankovėmis. Jums tiktų ir tas modelis, kuomet virš krūtinės yra pečius ir viršutinę rankų dalį juosianti horizontali detalė. Tik ji turėtų būti suprojektuota būti iš plonesnio, galbūt nėriniuoto audinio — tokia ji nesukurs sunkumo įspūdžio, kuris galėtų visai be reikalo optiškai dalinti figūrą ir dar labiau ją optiškai stambinti. Beje, apykaklę imiruojanti petnešėlė ar juosta aplink kaklą apkūnesnėms nuotakoms taip pat netinka.
6. Dažna vestuvinė suknelė yra su labai atvira iškirpte. O dažna apkūnesnė moteris turi įspūdingą biustą. Dažna dilema — ar vestuvių apdaras tinkamas demonstruoti visus savo aukštutinius grožius jei esate apkūnesnė? Mano atsakymas — jei saikingai, tai taip. Tačiau jokiu būdu per iškirptę krūtinė negali virste virsti. Tai neskoninga ir vulgaru. Juk nenorite, kad šventinį vakarą VISI negalėtų atitraukti akių nuo jūsų “fasado”, užuot gėrėjęsi dailiu bendru įspūdžiu? Taigi, tarpelis tarp krūtų iš po iškirptės — galimas, bet visas putlusis paviršius — tikrai ne. Telieka tai buduarui.
7. Didelės nuotakos suknelė jokiu būdu neturėtų priminti apatinių ar miegamojo drabužių. Ir Jums tikrai nereikia stengtis, kad suknelė atrodytų seksuali ar provokuojanti. Svarbu siekti, kad tinkamiausi jos apibūdinimai turėtų būti “skoninga” bei “elegantiška”. Tiesa, ji gali būti klasikinio kokteilinio kirpimo – tokia, kuri baigiasi išsyk po keliais
8. Apie tūrius. Ar didelės nuotakos vestuvinė suknelė gali būti su masyviu sijonu ir ilgu jo šleifu? Tikrai taip. Tačiau toks sijonas dar labiau stambins, jei bus paprastuoju būdu tiesiog pridurtas ties talijos linija arba jo sujungimas su viršutine dalimi atsiras ties klubų viduriu. Idealu, kai suknelė su visu dideliu sijonu sumodeliuota iš per visą ilgį kirptų detalių taip, kad sijono dalis nuo talijos zonos platėtų tolygiai. Tai optiškai aukština ir plonina siluetą. Dėl tos pačios priežasties nereikėtų bijoti ir šleifo. Šiuo atveju jis — Jūsų sąjungininkas. Beje, kuo didiesnis, pūstesnis ir platesnis sijonas, tuo lygesnio ir lakoniškesnio audinio jis turi būti. Kitas tinkamas variantas — išmoningai sumodeliuoto “princesiškos” korsetinės dalies su V formos apačios linija ir didelio sijono derinys. Tokį sunku išsirinkti, bet įmanoma. O su dizainerio pagalba — visai paprasta. Neįtikėtina, bet teisingai parinktas, jis gali neįtikėtinai liekninti. Beje, ampyrinio stiliaus suknelė — ta, kurios kirpta po krūtine — abejotinas pasirinkimas. Panašią dėvėdamos rizikuojate atrodyti “šiek tiek nėščios”. Tiesa, jei turite gražias blauzdas ir kulkšnis, suknelė gali būti visai lakoniška — klasikinio kokteilinio modelio, trumpa — tokia, kuri baigiasi išsyk po keliais. Parinkus gražų audinį, tokia atrodys ne mažiau prašmatni nei ta ilgoji ir pūstoji.
9. Ar verta didesnėms nuotakos dangstytis šaliais, skraistėmis, pončo ar bolero tipo švarkeliais? Ne! Jie prideda dar daugiau nereikalingo tūrio. Verčiau investuokite daugiau laiko idealiai tinkančios suknelės paieškoms. Taip pat vertėtų pamiršti pirštines – tiek trumpas, tiek ilgas. Atsisakykite didelių kaspinų, dirbtinių gėlių ant suknelės, bižuterinių tiarų ar karūnų, plunksnų, didelių gėlių puokščių, tinklinių kojinių — visko, kas bent akimirkai gali priversti suabejoti Jūsų skoniu. Jei jau norite tądien būti panaši į karalaitę, rinkitės tai, ką realiai rinktųsi tikros karalaitės: tikrus, laiko patikrintus papuošalus, subtilių nėrinių vualį, gėles, kurios neužgoš Jūsų grožio.
10. Neeksperimentuokite kurdamosios makiažą bei šukuoseną. Dar prieš vestuves pasirūpinkite, kad oda būtų sveika, o plaukai spindėtų. Tai svarbiausia. Pavartykite pastaruoju metu ištekėjusių princesių nuotraukas — jų grožio pozicija vestuvių proga visada būna teisinga. Semkitės iš jų įkvėpimo!
Jei Jums reikia pagalbos formuojant savo šventinį ar kasdienį stilių, mielai Jums padėčiau.
Iškilus mados klausimams bei norinčioms asmeninių stiliaus konsultacijų, rašyite el.p.: vaida@savamstiliuj.lt arba telefonu: 8686 45592.