KAIP SUSODINTI TĖVUS PER VESTUVES?
Rodos, toks paprastas dalykas kaip sėdėjimas greta vienas kito, sukelia milžinišką galvos skausmą. Svarbu, kad visiems būtų nenuobodu, išvengti konfliktų ir viskas, bet kai reikia įvykdyti šias sąlygas. Aptarsime svarbiausias susodinimo problemas
Tėvai
Nuotakos tėvai ceremonijos metu įprastai sėdi kairėje pusėje pirmoje eilėje, o jaunikio – dešinėje. Jei ceremonijos vieta turi tik du šoninius praėjimus, tuomet tėvai sėdi pirmose eilėse centre, nuotakos – kairiau, o jaunikio – dešiniau.
Našliai tėvai
Jei vienas iš tėvų, nuotakos ar jaunikio, yra našlys ar našlė, gali būti, kad norės atsivesti antrąją pusę. Normalu, kai kompanionas sėdės greta tėvų ir nemandagu būtų išskirti ar paprašyti sėdėti toliau.
Išsiskyrę tėvai
Tai turbūt opiausias klausimas, todėl planuoti reikia labai atsargiai ir ceremonijos tvarkdariams (jei tokius turėsite) kruopščiai viską išaiškinkite. Vieni išsiskyrę žmonės gali sėdėti šalia, o kiti yra susipykę. Taip pat gali būti, kad vienas iš tėvų yra artimesnis nuotakai ar jaunikiui, todėl išlikite diplomatiški.
Pasisekė, jei tėvai ir jų naujos antrosios pusės (jei tokias turi), sutaria ir gali sėdėti pirmoje eilėje auksčiau išvardinta tvarka. Jei ne, protokolas siūlo, kad jaunosios mama sėdi priekinėje eilėje, šalia ir iškart už jos sėdi giminaičiais iš mamos pusės – tetos, seneliai ir kiti. Kai tėvas atlydi nuotaką prie altoriaus ir perduoda jaunikiui, jis turėtų atsisėsti už buvusios žmonos ir jos giminaičių – į trečią ar ketvirtą eilę. O už ir šalia jo – visi giminaičiai iš jo pusės. Tai taikytina ir tuomet, kai tėvas lydi nuotaką prie altoriaus.
Tokia pačia tvarka sėdėti rekomenduojama ir išsiskyrusiems jaunikio tėvams.