KELIARAIŠTIS – REIKIA AR NE?
Įsivaizduokite, jog turite sudaryti nuotakos aksesuarų sąrašą. Ką į jį įrašytumėte? Auskarai, kaklo papuošalas, apyrankė, diadema, dirželis, kaspinėlis, plaukų segė, keliaraištis… O galbūt keliaraiščio į šį sąrašą neįtrauktumėte? Kaip manote ar keliaraištis reikalingas nuotakai? O galbūt šio prieštaringai vertinamo aksesuaro vis tik reikėtų vengti?
[SP] fotografija nuotrauka
Kokia keliaraiščio reikšmė?
Keliaraiščio atsiradimo istorija yra sena ir apipinta įvairiomis istorijomis, todėl tikroji jo reikšmė iki šiol yra abejotina. Vieni teigia, jog keliaraištį nuotaka mesdavo į vyrų minią tam, kad galėtų nuo jų pabėgti, kadangi nuotakos rūbo skiautė turėdavo atnešti laimę. Įsiaudrinę ir pasigėrę vyrai pradėdavo plėšti jaunosios suknelę, todėl ši turėdavo jiems mesti keliaraištį. Tuo pat metu gaudavo galimybę pasprukti nuo įsisiūbavusios minios.
Kita reikšmė, kuri padaro šį aksesuarą abejotinos reputacijos, siejasi su laisvo elgesio merginomis. Seniai, seniai laisvo elgesio merginos naudodavo keliaraištį pinigams laikyti ir erotinio šokio metu gautus pinigus kišdavo už jo. Kuomet išaušdavo vienos ar kitos merginos vestuvių diena, vyras jos keliaraištį nuimdavo dantimis, taip visiems pranešdamas, jog šitos merginos laisvas gyvenimo būdas baigiasi ir nuo šiol ji priklausys tik jam.
Lauryno Bočkaus nuotrauka
Šiomis dienomis, pagal iš vakarų atėjusias tradicijas, keliaraištį nuotakai dovanoja pamergės per mergvakarį, tačiau kiekviena nuotaka pasirenka ar jį dėvėti ar ne. Dabar nuotakos nebekreipia dėmesio į reikšmes ar tam tikrus prietarus, keliaraištį jos renkasi dėvėti todėl, kad tai yra intymi ir seksuali detalė, kuri ypatingai patinka vyrams.
Pasak tradicijų atkeliavusių iš vakarų, vestuvių šventės metu vyras turi dantimis numauti keliaraišti jaunajai nuo kojos ir mesti jį į pabrolių minią. Kuris pabrolys pagauna keliaraištį, tas pirmasis apsives. Ši ceremonija panaši į jaunosios puokštės metimą pamergėms. Jeigu vestuvių liudininkai sugalvoja kitaip, galima suorganizuoti aukcioną ir jame vestuvių metu parduoti jaunosios keliaraištį. Viskas priklauso nuo to, ką sugalvos jūsų vakaro scenarijaus kūrėjai.
Keliaraištis – dėvėti ar nedėvėti?
Kaip ir minėjome, vienos nuotakos keliaraištį laiko tiesiog seksualiu aksesuaru ar intymia detale, tačiau kitos stoja piestu ir teigia, jog tai laisvo elgesio merginų atributas ir jokiu būdų jo nereikėtų dėvėti savo vestuvių dieną. Taigi kaip apsispręsti?
Lauryno Bočkaus nuotrauka
Dalis nuotakų teigia, jog keliaraiščio nuėmimas vestuvių metu yra itin vulgarus procesas, o tai, kad tradicinį rūtų vainikėlį pakeitė iš vakarų atkeliavęs keliaraištis, tiesiog prasilenkia su logika. Tradicinis rūtų vainikėlis simbolizuoja nekaltumą, skaistumą, tyrumą, tačiau keliaraištis atrodo kaip šio atributo priešingybė.
Tačiau, yra ir kita teorija, jog keliaraištis yra dėvimas dėl visiems žinomo prietaro „Kažkas naujo, kažkas skolinto, kažkas mėlyno…“. Keliaraiščiai dažniausiai būna balti arba gelsvi, tačiau jie turėtų būti dekoruoti ar siuvinėti kažkuo mėlynu. Tokiu būdu nuotaka paslapčiomis turės tą kažką mėlyno. Ir visa tai bus dėl laimės: „Šiek tiek naujo, šiek tiek seno, šiek tiek skolinto, šiek tiek mėlyno – ir viskas laimei…“
Jeigu žūt būt norite dėvėti keliaraištį, tačiau nenorite visiems matant kelti suknelės iki pat apatinių ir apnuoginti kojų, tuomet šią ceremoniją praleiskite ir šį ritualą pasilikite vestuvių nakčiai. Niekam jo mėtyti jūs neprivalote. Taip pat tokia ceremonija gali išties sugluminti nuotakos tėvelius, kurie gali būti konservatyvesnių pažiūrų, o keliaraiščio nuėmimas dantimis gali pasirodyti net gi labai vulgari šventės detalė. Tiesiog mūvėkite keliaraištį, jeigu jums tai patinka, tačiau jo niekam nerodykite ir šią paslaptį atskleiskite savo vyrui už uždarų durų. Taip pat pasirinkus šį scenarijų, keliaraištį galėsite pasilikti kaip malonų ir intymų vestuvių prisiminimą.
[SP] fotografija nuotrauka