VESTUVĖS: 10 DAŽNIAUSIŲ KLAIDŲ IR JŲ SPRENDIMO BŪDAI
Tobulai šventei reikia pasiruošti, todėl geriausia iš anksto žinoti, su kokiais sunkumais galite susidurti. Fotografė Aušra Mockuvienė dalyvavo daugybėje vestuvių, todėl išskyrė dažniausias klaidas.
„1. Fotografą rinktis tik pagal darbus, o ypač pagal mažą kainą ir nekreipti dėmesio į jo asmenybę
Kai renkatės fotografą, atkreipkite dėmesį į jo asmenybę, ypač į tai, kaip jaučiatės būdami kartu su juo. Stebėkite savo jausmus ir jais pasitikėkite. Fotografuodama jaunuosius vestuvių dieną dažnai susiduriu su jų nuostaba, kai jie pagaliau supranta, kiek daug laiko praleidžiame kartu. Tiek daug laiko ir taip arti Jūsų tądien bus tik Jūsų antra pusė ir fotografas. Ne geriausia draugė, ne mama, ne sesuo ar brolis. Todėl išties labai svarbu, kad su fotografu Jums būtų lengva susikalbėti, kad šalia jo būtų ramu, gera, linksma ir nekiltų emocinio diskomforto.
Tad išsirinkite fotografą, kuris Jums iš tiesų patinka. Jei turite galimybę – susitikite, jei ne – pasikalbėkite telefonu. Ir nepamirškite pasitikėti tuo, ką jaučiate pokalbio metu.
2. Pernelyg didelė kontrolė
Svarbu pasirinkimas ir pasitikėjimas. Išsirinkite gerą fotografą ir juo pasitikėkite. Jis žino, kaip padaryti tokias nuotraukas, kurios jums patiko, dėl kurių jį išsirinkote. Kiekvienas fotografas turi savo būdą kaip jis dirba ir kaip pasiekia rezultatą, kurio Jūs tikitės. Vieni daug dirba su pozavimu, kiti labiau mėgsta reportažinį stilių, treti daug laiko investuoja kurdami fotosesijos idėją ir ruošdamiesi ją įgyvendinti.
Bet tik pats fotografas žino, kokiu būdu sukurti būtent tokias nuotraukas, kokias jis sukuria. Tad atsipalaiduokite, mėgaukitės procesu, vienas kito draugija ir pasitikėkite fotografu.
3. Vestuvės sudarytos iš atskirų tarpusavyje niekaip nesusijusių detalių
Kurkite vestuves, kaip visumą. Planuojant vestuves nesudėtinga pasiklysti tarp daugybės savo norų ir pomėgių. Verčiau mąstykite apie vestuves, kaip apie visumą: šventės tema, fotosesijos tema, nuotakos suknelė, šukuosena, makiažas, jaunikio rūbai, šventės papuošimai, gėlės, papuošalai, bateliai, kitos šventinės detalės. Viskas yra viena visuma. Pradėkite nuo to, kokio stiliaus vestuvių norite: klasikinio, modernaus, vintažinio, originalaus/ryškaus, kaimiško/natūralaus, romantiško. O vėliau atsižvelgdami į savo pirminį pasirinkimą priimkite visus konkrečius sprendimus.
Keista būtų daryti vestuves kaimo sodybos aplinkoje nuotakai apsirengus pankiška suknele, pasidaryti romantišką pastelinę fotosesiją senamiestyje ir papuošti sodybą žemėlapiais. Žinoma, galima 🙂 Bet keista… Tarsi skirtingų dėlionių detalės vienoje dėžėje – gali būti šalia, bet vieno paveikslo iš to sukurti nepavyksta. Geriausia ir paprasčiausia, jei turite vieną aiškią idėją, vieną temą ir bandote ją išpildyti visuose žingsniuose. Tokiu būdu jūs nepasiklysite planuodami, ir tikrai pavyks tą vieną vienintelę mintį išreikšti.
4. Neasmeniškos, jūsų individualumo neatspindinčios vestuvės
Nuostabu, kad vis populiarėja tendencija sukurti asmeniškas, unikalias vestuves. Įsivaizduokite vestuves, kurios atspindi jūsų pomėgius, interesus, asmeninį stilių, galbūt jūsų susipažinimo ar kitą ypatingą istoriją. Pagalvokite, kas jus sieja, kaip porą. Ką mėgstate veikti kartu? Kokias vietas lankyti, kokį maistą valgyti? Kokių turite išskirtinių bendrų pomėgių? Tik nesakykite, kad esate „paprasta pora, tokie kaip visi“. Mes visi esame unikalūs ir visi ką nors mėgstame.
Tai gali būti ir patys nepastebimiausi dalykai, kuriuos smagu įtraukti į vestuves: gal tai tiesiog meilė gamtai, gal jums patinka bijūnai, knygos, kelionės, dviračiai, ilgi pasivaikščiojimai, ilgas miegas, šokoladas, raudona spalva, mašinos? Tegul jūsų vestuvės būna įsimintinos ir autentiškos, išlikite ištikimi sau ir raskite būdų tai atskleisti per savo vestuves!
5. Nuotakos išvaizda
Ne paslaptis, kad vestuvių centre paprastai yra nuotaka. Ir kaip bebūtų gaila, kartais nutinka taip, kad makiažas, šukuosena ar rūbai nuotakos visai nepapuošia… To išvengti gali padėti profesionalai: stilistai ar dizaineriai, kurie sukuria įvaizdžio visumos idėją ir parenka rūbus, kurie tinka Jūsų asmenybei ir kūnui. Vizažistai ir šukuosenų meistrai, kurie mato įvaizdžio visumą, o ne tik atskiras detales.
Tad samdykite profesionalus ir iš anksto apgalvokite (pvz., pasitarus su stilistu) visą nuotakos įvaizdį, o ne tik atsiras jo detales.
6. Daug planų, mažai laiko
Galimi sprendimai: vestuvių planuotoja, darbų paskirstymas kitiems arba idėjų atsisakymas. Neretai įvyksta taip, kad jaunieji daug ko nori, planuoja, o vestuvių dieną pasirodo, kad daugelio dalykų tiesiog nespėjo padaryti, nes bandė viską įveikti vieni… Taigi pasitelkite į pagalbą savo draugus arba samdykite vestuvių planuotoją. Tuomet nepriklausomai nuo to, turite ar neturite papildomo laiko, pasirūpinsite, kad svarbiausios Jūsų idėjos būtų įgyvendintos.
7. Nėra laiko jaunųjų fotosesijai arba joje dalyvauja kiti žmonės
Skirkite laiko fotosesijai dviese. Jei Jums svarbu turėti Jūsų dviejų nuotraukų, kuriose esate atsipalaidavę ir mėgaujatės vienas kito dėmesiu, o ne draugų / tetų komentarais (pvz., „ištiesk nugarą“, „žiūrėk į fotografą“, „kur tavo rankos?“, „dabar pasibučiuokit!“), – tuo reikia pasirūpinti iš anksto.
Aptarkite su fotografu, kur ir kaip fotografuositės, kiek laiko tam reikės, pasirinkite idėją, kuri Jums svarbi ir tinkama. Ir geriau dalyvaukite dviese. Kai šalia yra stebėtojų, net jei jie patys geriausi ir maloniausi draugai, jausitės kitaip, sunkiau bus atsipalaiduoti ir skirti dėmesį vienas kitam.
8. Nuolatinis pozavimas fotosesijos metu
Atsipalaiduokite ir pasitikėkite savo jausmais. Tiesą sakant, labai pykstu radusi nuotakoms skirtus straipsnius, kuriuose jos mokomos, kaip pozuoti vestuvių metu. Ir taip yra dėl daugelio priežasčių. Visų pirma – tai beviltiška užduotis, nes niekas neišmoks pozuoti perskaitęs kelis patarimus. Antra, tikrai ne apie fotografą ir pozavimą vestuvių dieną turėtų galvoti nuotaka. Trečia, tose vietose, kai pozuoti reikia, tai mokėti turi fotografas, o ne nuotaka. Ketvirta, būkite savimi, nereikia nuolat žiūrėti į objektyvą ir šypsotis, taip pat nereikia bėgti pasislėpti į kitą kambarį, kai pasidaro graudu.
Natūralios emocijos – tai dienos dalis, Jums svarbios šventės dalis. Kai kurie dienos momentai Jums bus svarbiausi ir labiausiai jaudinantys. Pamenu, kaip prieš savo vestuves mokiausi priesaikos tekstą. Ir kiek kartų jį bebandyčiau ištarti, vis verkiau ir verkiau. Pradžioje turėjau idėją, kad reikia tol kartoti priesaiką, kol nustosiu verkti, kad per ceremoniją galėčiau ramiai ir oriai ištarti savo priesaiką vyrui. Nepavyko. Galiausiai supratau, kad jei per ceremoniją neverksiu, tai būsiu ne aš. Man tai taip svarbu ir jautru, kad kitaip būti net ir negali. Tik taip ir bus tikra.
9. Neskiriama laiko įamžinti tam, kas Jums svarbu
Iš anksto aptarkite su fotografu tai, ką Jūs tikrai norite matyti nuotraukose. Pavyzdžiui, kiek Jums svarbu pasiruošimas iki ceremonijos, šventinės detalės? Norint tai įamžinti, svarbu skirti tam laiko. Juk žiedus, batelius, suknelę, papuošalus ir kitas pasiruošimo detales neretai patogu fotografuoti jaunųjų pasiruošimo metu. Tad jas svarbu turėti vienoje vietoje.
SVARBU: Jei norite nuotraukose matyti vestuvinę suknelę, atkreipkite dėmesį ant kokios pakabos ji kabo.
10. Vestuvinių nuotraukų saugojimas tik skaitmenimiame formate
Spausdinkite nuotraukas, būtinai spausdinkite – albumai, dideli potretai ar kitos formos. Visų pirma, nuotraukas laikyti vien skaitmeniniame formate nėra saugu. Jūsų kompiuteris, DVD ar USB bet kada gali sugesti ir savo nuotraukų neteksite.
Ir, ar pamenate, kaip vaikystėje vartėte savo tėvų vestuvių albumą, gal pamenate ir savo senelių/prosenelių vestuvių nuotraukas? Negi nenorėtumėte tokių pat brangių prisiminimų palikti savo vaikams. Sutikite, kad žiūrėti nuotraukas kompiuterio ekrane ir glostyti jas rankomis spausdintas ant popieriaus – tikrai ne tas pats patyrimas.
Sėkmės!”