VESTUVINĖ SUKNELĖ: 5 SVARBŪS ATSAKYMAI
Ne vienai jaunajai prieš vestuves tenka išspręsti daugybę klausimų, susijusių su šventės organizavimu, svečių sąrašo sudarymu, laiko planavimu ir, žinoma, kaip susikurti išsvajotą tobulą įvaizdį. Be jokių abejonių, daugiausiai problemų ir nerimo sukelia viskas, kas susiję su nuotakos suknele – patarimų ieškoma forumuose, socialiniuose tinkluose, tariamasi su draugėmis, mama ir pan. Apžvelgsime penkis svarbiausius klausimus, kurie neramina jaunąsias.
Nuotrauka iš vestuvinių suknelių salono „MonCheri“
1. Kaip elegantiškai vaikščioti, vilkint vestuvinę suknelę?
Jei jūsų suknelė itin pūsta ir siekia žemę, savaime suprantama, jog baimė pargriūti vestuvių dieną bus didelė. Tačiau nesijaudinkite – tam, kad jūsų eisena būtų užtikrinta ir elegantiška, pasirinkite atitinkamo dydžio aukštakulnius (žinoma, prieš vestuves verta juos kelis kartus apsiauti ir “panešioti”). Visgi reikia atkreipti dėmesį ir į suknelės ilgį – patogiausia, jei suknelės kraštas nuo grindų bus apie 3-4 cm (jums neapsiavus aukštakulnių), be to, galima priekinę suknelės dalį dar šiek tiek patrumpinti – apie pusę centimetro.
Nesijaudinkte, jei vestuvių dieną jums atrodo, kad suknelė tarsi siūbuoja į šonus ar nenatūraliai priglunda prie kūno – po kelių minučių tikrai prie jos priprasite. Juk jaudulys daro savo. Pasilenkdamos, būtinai paimkite pirštais už suknelės kraštų ir lengvai ją kilstelėkite. Be to, dar namuose galite pasirepetuoti savo eiseną priešais veidrodį.
2. Ar galima grąžinti vestuvinę suknelę į saloną?
Jei nusivylėte pasirinkdamos suknelę arba tiesiog persigalvojote ir nusižiūrėjote kitą, atminkite, kad daugelyje salonų suknelę galima grąžinti per 14 dienų. Pagrindinė sąlyga – jūs nieko nepersiuvote, nekeitėte nei jos ilgio, nei pločio. Žodžiu, suknelė grąžinama tokia, kokia ir buvo. Tik nepamirškite pirkimo kvito.
Pagal LR ūkio ministro įsakymo Daiktų grąžinimo it keitimo taisykles (http://vartotojuteises.lt/teises_aktai/daiktu_grazinimo_ir_keitimo_taisykles), “jeigu pirkėjui nepatinka nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas, jis turi teisę per keturiolika dienų nuo ne maisto prekių pardavimo dienos, jeigu pardavėjas nėra nustatęs ilgesnio termino, pakeisti ją analogiška preke. Jeigu pardavėjas neturi pakeitimui tinkamos prekės, tai pirkėjas turi teisę per šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą terminą grąžinti prekę pardavėjui ir atgauti už ją sumokėtus pinigus”.
Jeigu suknelę nuomavotės, tuomet neteksite užstato už ją. Jis ir buvo paimtas, kaip garantas, jog tikrai pasiimsite užsisakytą suknelę. Šiuo atveju patariame bandyti tartis suknelę pakeisti į kitą, jums patinkantį, modelį.
3. Kaip tinkamai laikyti vestuvinę suknelę?
Tik nesugalvokite laikti įsigytos vestuvinės suknelės dėžėje ar sulankstytos spintoje. Geriausia ją pakabinti erdviai kur nors kambaryje, kad nesiliestų su kitais drabužiais ar nesiektų grindų. Pakabinkite drabužį ant minkštų “petukų”, kad audinys neišsitemptų. Taip pat geriausia suknelę laikyti “įvilktą” į medžiaginį natūralų audinį, bet ne į polietileninį, nes juose drabužiai neretai prisigeria nemalonaus kvapo.
Būtinai saugokite suknelę nuo tiesioginių saulės spindulių, kad audinys nepakeistų spalvos. Ir būtinai prižiūrėkite, kad naminiai gyvūnėliai jos nepasiektų, ypač katės.
Po vestuvių būtinai suknelę atiduokite profesionaliam valymui (jei labai supurvinta, ne vėliau kaip per 7-10 dienų) ir laikykite ją atskirai nuo visų kitų aksesuarų – geriausia kartoninėje erdvioje dėžėje, kad audinys kvėpuotų ir nepageltonuotų. Dėžės dugną išklokite plonu, baltu vyniojimo popieriumi ir jį keiskite maždaug kas pusę metų.
4. Ką daryti, jei suknelė nebetinka vestuvių išvakarėse?
Būna, kad dėl streso ar kitų priežasčių nuotakai nebetinka išsvajotoji suknelė – tampa per maža arba per didelė. Nieko nelaukdamos kreipkitės į siuvimo ateljė ir jums skubiai ją pataisys. Siuvėjos žino įvairių gurdybių, kaip “nematomai” suknelę paplatinti arba pasiaurinti. Tik mažytė problemėlė – reikėtų rasti tokios pačios medžiagos audinį.
Jei suknelę pirkote ne taip seniai ir išsaugojote čekį, kreipkitės į tą pat saloną. Didelė tikimybė, kad suknelę jums pakeis arba kitaip jums pagelbės.
Tik neraudokite ir galvokite, kad padėtis be išeities. Skubiai ieškokite pagalbos ir viskas išsispręs.
5. Kaip parduoti vestuvinę suknelę?
Jei neplanuojate suknelę išsaugoti vaikams ar anūkams ir tikrai nenorite, kad ji dulkėtų spintoje, idealus sprendimas – ją sėkmingai parduoti. Patarimas – llgai nedelskite. Kuo mažiau laiko praeis nuo jūsų vestuvių, tuo didesnė tikimybė, kad parduosite už protingą kainą. Pavyzdžiui, praėjus metams ar dviems, jūsų suknelės modelis gali tapti nebemadingas ir turėsite pasitenkinti gerokai mažesne kaina.
Pradžioje galite nurodyti pusę pradinės suknelės kainos, tačiau reali ir priimtiniausia kaina būtų 1/3 nuo pradinės.
Tekstas turėtų būti trumpas ir aiškus. Nereikėtų rašyti tokių žodžių kaip “unikali”, “stebuklinga”, “fantastiška” ar “sėkminga” suknelė. Pirkėją pirmiausia patraukia tokie duomenys: ūgis, modelis, brendas, įkelkite salono, iš kurio pirkote, nuorodą, suknelės foto ir, žinoma, kaina. Nepamirškite parašyti savo miesto, e-pašto adreso ar tel.
Bet niekada nerašykite, kad suknelė nauja, net jei taip ir yra. Nes daugelis nuotakų prietaringos ir, jei sužinos, kad ši suknelė “nesulaukė” vestuvių (pvz jos buvo atšauktos), manys, kad ir joms taip gali nutikti.