VESTUVINĖS SUKNELĖS VIRŠUS – 10 ATSAKYMŲ APIE IŠKIRPTES
„Kuriant ar renkantis vestuvinę suknelę iškirptė yra vienodai svarbi, kaip ir suknelės ilgis ar sijono forma. Netinkama iškirptė gali labai stipriai gadinti bendrą vaizdą. Iškirptė gali optiškai ilginti, ploninti kaklą arba priešingai – jį trumpinti ir storinti. Taip pat pabrėžti veido formą. Jei iškirptė parinkta neteisingai, moteris gali atrodyti „įkritusi” ar „pakibusi” ant suknelės.
Suknelės ar kito drabužio iškirptė nubrėžia labai subtilią ribą tarp moteriško paslaptingumo, seksualumo ir vengiamo vulgarumo. Ši riba kartais būna labai plona”, – teigė vestuvinių suknelių dizainerė Raimona Silė.
Todėl pristatome jums interviu su dizainere R.Sile (www.sile.lt) apie tai, kaip kada ir kokią iškirptę pasirinkti vestuvinei suknelei ir ką prie jos derinti.
1. Kokia iškirptė kokiam kūno sudėjimui tinka?
Renkantis iškirptę pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į kaklo ilgį. Jei kaklas trumpas, patartina rinktis gilesnes „V” ar ovalo formos iškirptes. Tai optiškai jį pailgins ir moters figūra atrodys grakštesnė.
Trumpų ir stambesnių kaklų savininkės galėtų rinktis įvairius korsetus. Taip „nutolinama” suknelės linija nuo kaklo ir jis optiškai ilginamas. Jei kaklas labai trumpas korsetas galėtų būti „širdelės“ formos.
Turint ilgą, grakštų kaklą galima rinktis iškirptes siekiančias kaklą arba net jį dengti .
Matuojant moterų figūras, dažnai pastebiu jų kūno asimetrijas. Absoliuti kūno simetrija, ko gero, net neegzistuoja. Tačiau kartais ji būna ryškiau matoma. Tokiu atveju rekomenduočiau rinktis asimetriškas iškirptes.
Taip pat asimetriją galima maskuoti detalėmis. Pvz.: simetrišką iškirptę vienoje pusėje puošti įvairiomis detalėmis: nėriniais, gėlėmis, lapeliais ir kt.
Renkantis iškirptę, taip pat reikėtų atsižvelgti į veido formą – ką jame norėtume paryškinti, o ką norėtume maskuoti. Jei nepatinka kampuotas žandikaulis, rekomenduočiau vengti kampuotų, aštrių lūžių turinčių iškirpčių. O jei norisi tai ryškinti, elgtis priešingai. Taip pat turint pailgą veido formą ir norint ją pabrėžti, galima pagalvoti apie pailgas ovalo, „V” formos iškirptes. Pasirinkus tokias iškirptes, pailgas veidas bus akcentuojamas. Jei norima to išvengti, reiktų rinktis kitokios formos iškirptes. Atsižvelgiant į veido formą, galėtų tikti „laivelio” formos ar kita prie kaklo prigludusi dekolte.
Kuriant suknelės iškirptę, taip pat negalima pamiršti pečių. Moterys pečius dažnai nori siaurinti. Norint tai padaryti iškirptės pagalba, galima būtų rinktis „laivelio” formos, ar panašias , ryškios horizontalios linijos neturinčias iškirptes. Kartais tokiu atveju geriau neakcentuoti pečių. Galima rinktis įvairius korsetus ir pečius palikti nepridengtus. Gal tik reiktų vengti tiesaus korseto. Būna atvejų, kaip plataus juosmens savininkėms pečius siaurinti yra netikslinga. Renkantis suknelę, kuriant jos detales, figūrą visais būdais stengiamasi artinti prie „smėlio laikrodžio” silueto.
Dažniausias klausimas – jei nuotakos didelė krūtinė, ją reikia dengti ar rodyti?
Galvojant apie suknelės iškirptę, reikia nepamiršti krūtinės. Labai svarbu atkreipti dėmesį į jos dydį ir formą. Pasirinkus neteisingai, labai lengva tapti ne moteriškai paslaptinga, o vulgaria nuotaka. Turbūt niekam nekyla abejonių, kad speneliai neturėtų būti matomi.
Didelių krūtinių savininkėms rekomenduočiau rinktis sukneles, kurių iškirptės dengia liemenėlę. Vengti nuogų nugarų ir tinklelio, kuris vos dengia krūtinę. Matoma liemenėlė (net jos petnešėlės) dažnai labai gadina bendrą vaizdą.
Visiškai uždengti krūtinę tikrai nebūtina. Gražu, kai ji saikingai matosi. Kiek ji turi matytis, labai individualu. Reikia atsižvelgti į kitus figūros ypatumus.
Norint priartėti prie „smėlio laikrodžio” silueto, mažas krūtines dažnai patartina optiškai padidinti. Priešingai nei dideles, galima puošti papildomomis detalėmis, kurios būna nebūtinai prigludusios prie suknelės.
Taip pat vietų, kurias norėtume sumažinti, nerekomenduočiau puošti stambiomis detalėmis. Pvz.: vietoj stambaus rašto nėrinių rinktis smulkaus, arba tų vietų visai nedekoruoti.
Krūtinės forma turėtų lemti juosmenį siekiančios „V” formos iškirptės pasirinkimą. Tokio tipo iškirptę reikėtų rinktis ypač atsakingai.
Kokios iškirptės populiariausios Lietuvoje?
Negalėčiau išskirti populiariausių iškirpčių tipo. Lietuvoje, kaip, ko gero, bet kurioje šalyje gyvena pačių įvairiausių figūrų tipų moterys. Atsižvelgiant į tai, individualiai sukuriamos įvairios iškirptės.
Lietuvaitės reiklesnės sijonams nei iškirptėms. Joms skiria mažiau dėmesio ir kuriant iškirptę dažnai būna lankstesnė. Perkalbėti dėl neteisingai pasirinktos iškirptės lengviau, nei dėl neteisingai pasirinkto sijono.
Kokių dekolte nuotakos nepelnytai vengia?
Tokio atskiro iškirptės tipo neišskirčiau. Lietuvos moterys, matyt, turi teisingą pajautimą, ką rinktis, kad būtų gražu. Yra buvę vos dvi klientės, kurias buvo labai sunku perkalbėti dėl neteisingos iškirptės. Abiem atvejais reikėjo nemenkai pasistengti ir labai džiaugiuosi, kad jos buvo patenkintos galutiniu rezultatu.
Ar reikia kaklo liniją blizginti, dengti kremine pudra?
Jei labai norisi – galima. Tik tai daryti reikia labai atsargiai. Nuotaka – ne Kalėdų eglutė. Per daug įvairaus blizgesio nupigina įvaizdį. Jei suknelė turi nors truputį blizgesio, rekomenduočiau nedaryti blizgaus makiažo. Persistengti – labai lengva. Darant makiažą reikėtų siekti vientisos viso kūno spalvos. Veido spalva neturėtų išsiskirti.
Kokio tipo rankovės būna?
Pagrindiniai rankovių tipai, ko gero, yra du: įstatytos rankovės ir kirptos išvien su stuomeniu (kimono arba trumpos, vos dengiančios pečius rankovėlės).
Įstatytų rankovių gali būti pačių įvairiausių: reglano, pūstos prie pečių, pūstos apačioje, prigludusios, platėjančios į apačią, siaurėjančios ir t.t. Taip pat gali būti įvairių ilgių.
Labiausiai paplitę, mano manymu, yra trys ilgiai: trumpos, trijų ketvirčių ir ilgos. Nors galimi įvairūs tarpiniai variantai, kurie parenkami atsižvelgiant į rankų ir viso kūno sudėjimą.
Ką manote apie tiulį ar tinklelį vietoje rankovių?
Tiulio rankovės dažnai būna geras pasirinkimas moterims, norinčioms pridengti rankas ir neapsisunkinti įvaizdžio bei nekaisti tuokiantis vasarą. Kartais būna, kad suknelė be rankovių atrodo neišbaigta, o apsunkinti nesinori. Tačiau tinklelį (tiulį) rankovėms reiktų rinktis atsargiai. Jų būna labai įvairių. Kai kurie lengvai plyšta, o rankovei, ypač prigludusiai, tenka atlaikyti tempimą.
Nėriniai ant iškirptės – kokie galimi, kokie netinka?
Rinktis nėrinius reikėtų vadovaujantis panašiais principais, kuriais sukuriama tinkama iškirptė. Rekomenduočiau stengtis optiškai nesutrumpinti ir nepastorinti kaklo. Nėrinius suskirstyti į tinkamus ir netinkamus apykaklei dekoruoti, mano manymu, neteisinga. Juos parinkti reiktų atsižvelgiant individualiai į nuotakos figūros ypatybes. Stambesnės figūros savininkėms reiktų rinktis smulkesnio rašto nėrinius.
Nėriniais dekoruota iškirptė gali būti labai naudinga maskuojant problematišką krūtinės odą. Taip pat jie gali pasitarnauti, kai nuotaka nenori per daug uždengti kūno, bet kartu vengia būti per atvira iškirpte.
Jūsų kuriamose suknelėse – kokia kaklo linija populiariausia ir kodėl?
Sukneles kuriu įvairiomis iškirptėmis. Kai kuriu konkrečiai klientei, kuriu tokią, kokia būtų tinkamiausia būtent jai. O kai užsiiminėju laisva kūryba – kokia tinkamiausia idėjos įgyvendinimui.
Kaip derinti papuošalus prie skirtingų iškirpčių?
Dažnai kaklo papuošalus reiktų rinktis tokius, kurie nesiektų suknelės. Nors tokiam principui būna išimčių, pavyzdžiui ilgi perlų karoliai tikrai gali gulti ant suknelės. O koljė tipo papuošalai dažniausiai neturėtų siekti suknelės. Reikia atkreipti dėmesį, kad pasirinkti papuošalai vizualiai netrumpintų kaklo.
Suknelės iškirptė gali būti orientuota ne į priekį, bet į nugarą. Tokiu atveju galima ir kaklo papuošalą akcentuoti nugaroje.
Renkantis papuošalus reiktų atkreipti dėmesį ne vien į iškirptę, bet ir į pačią suknelę. Labai svarbus jos dekoravimas. Kai įvaizdyje atsiranda kelių rūšių blizgesiai, persistengti tampa nesunku.
Raimondos Silės vestuvines sukneles galite rasti www.sile.lt