VESTUVIŲ PLANUTOJA: KĄ DARO IR KIEK KAINUOJA?
„Pinjata”, „Renginių fėja” ir „Vyšnios” vestuvių planuotojos patarė kaip reikėtų rinktis, ką daro ir net kiek kainuoja profesionalios jų paslaugos.
– Vestuvių planuotoja Lietuvoje atsirado ne taip jau seniai, tad kai kurie galvoja, kad tai tik pinigų mėtymas į balą. Kaip atsakytumėte?
– Manau, kad tai nėra pinigai į balą, nes vestuvių planuotoja padeda nuotakai ir jos šeimai, kad ta vestuvių diena iš tiesų būtų didžioji diena ir šventė. Turint planuotoją jai pačiai nereikia niekuo rūpintis, nereikia prašyti tėvelių ar sesės, brolio pagalbos.
Be to, vestuvių planuotoja žino kur yra kokybiškos paslaugos ir jaunieji nebus tiek finansiškai, tiek pačiu produktu apgauti. Jos dažniausiai turi partnerius ar kolegas, kuriais pasitiki.
Taip pat vestuvių planuotoja yra kontaktinis asmuo, nes jaunoji artėjant vestuvių dienai sulaukia daugybės skambučių ar klausimų, tuomet jai pačiai nereikia nieko daryti. Ji žino tik kur ir kiek laiko bus, todėl nereikės savo didžiosios dienos padaryti tragediją, nes yra žmonės kurie gali tuo pasirūpinti. Kaip mes juokiamės – pramogos jūsų, rūpesčiai mūsų.
– Prieš kiek laiko reikia susirasti vestuvių planuotoją?
– Jeigu jaunieji gyvena ne Lietuvoje, tai pradedam labai anksti. Kuo daugiau laiko, tuo geriau, tuo mažiau streso ir lakstymo. Jaunieji kreipiasi ir prieš pusmetį, ir prieš devynis mėnesius.
– Kuo gali pasirūpinti planuotojos?
– Gali pasirūpinti viskuo – nuo pat ryto iki apt vakaro. Būna porų, kuriems reikia, kad tik tą dieną vietoje jų būtų kažkas ir jiems patiems nereikėtų lakstyti – paduotų pinigus už paslaugas, kažką atneštų, nuvežtų, pasiimtų, papuoštų. Kitiems reikia visko nuo pradžių, nuo pirmo susitkimo, kada nusprendžia tuoktis net neturėdami datos iki kol išvažiuoja medaus mėnesio. Nuo pat pradžios ir pabaigos. Kvietimai, puokštės, vedėjai, transportas, santuokų rūmai, drabužiai, fotografai, programa ir panašiai – visu tuo rūpinamės mes.
– Kaip išsirinkti vestuvių planuotoją?
– Vestuvių planuotoją reikėtų rinktissau artimą žmogų, kuomet susitikome, radome bendrą kalbą, tada dirbame.
– O kaip vyksta darbas?
– Susipažįstame su jaunaisiais, išsiaiškiname kokie yra pomėgiai ir kaip įsivaizduotų tas vestuves ir išrutuliojame temą. Tada dėliojame scenarijų ir pasirinkame tiekėjus.
– Ką dabar mėgsta jaunavedžiai – kokios tendencijos?
– Dažniausiai užsisakinėja, jeigu jaunesnio amžiaus, vadinamas “funny” vestuves, kuriose gali būti botai, stadionas ir kitos originalios idėjos.
– Tai švęsti tris dienas su giminaičiais nemadinga?
– Madinga pasirinkti vieną dieną ir nuo širdies atšvęsti. Tris dienas retai, bet būna.
– Ar nuotakų mamos kišasi į darbą?
– Būna, bet tam yra planuotoja šį procesą suvaldyti.
– O ar egzistuoja nuotakos siaubūnės?
– Egzistuoja, bet tai nėra problema, nes mes tampame draugės.
– Kokių tematikų vestuves renkasi jaunavedžiai dažniausiai?
– Gražias, romantiškas, asmeniškas.
– Ar tiesa, kad dabar jaunavedžiai labiau įsiklauso ko nori jie, o ne mama ar tėtis?
– Taip, tai tiesa ir tai yra raktelis sėmingoms gražioms vestuvėms.
– Kokius namų darbus susitinkant su planuotoja turėtų padaryti pora?
– Žinoti, kokių vestuvių nori, kiek žmonių ir koks biudžetas. Spalvos, temos yra eigoje derinami akcentai. Žmonės ateina ir jie nežino ko nori, kalbi sėdi dėlioji, kas tuo žmonės apibūdina.
– Kiek kainuoja planuotoja?
– Manau, galima rasti nuo 500 Lt. Rinkoje yra visko. Kainos iki 7000 Lt. Taip pat yra mokėjimas ir nuo vestuvių biudžeto procento, bet manau, tai šiek tiek nesąžininga, nes jeigu noriu svečius vaišinti “Moet” šampanu, sakysiu planuotojai jog tai pigesnis, nes paskui bus mažesnis procentas.
– Į ką atkreipti dėmesį ieškant planuotojos?
– Asmeninį ryšį. Į akis pasižiūri ir supranti ar gali su tuo žmogumi dirbti arba ne.
Jurgita Lukos Photography nuotrauka